נובמבר 30, 2023

חדשות הגבעה

כל מה שקורה בגבעת שמואל

ישיבה בגבעה – ראשי ישיבות הציונות הדתית בגבעת שמואל

1 min read

תכנית 'ישיבה בגבעה', במסגרתה מגיעים מדי חודש ראשי ישיבות הציונות הדתית, מוסרים שיעורים ופוגשים את קהל אוהבי התורה בעיר.

חמשת המפגשים הקרובים כבר בדרך, כשלכל מפגש מגיע ראש ישיבה ורב נוסף מישיבתו.

רשימת הרבנים והישיבות שכבר אישרו הגעתם והשתתפותם בפרויקט הם:
הרב זלמן מלמד מישיבת בית אל, הרב יעקב מדן מישיבת הר עציון, הרב יואל מנוביץ' מישיבת הגולן, הרב יעקב שפירא מישיבת מרכז הרב והרב יהושע וייצמן מישיבת מעלות.

קהל המשתתפים והרב זלמן מלמד. (צילום: צחי וייס).

הישיבה הראשונה שהשתתפה בפרויקט ישיבה בגבעה היא הישיבה הגבוהה בבית אל בראשות הרב זלמן ברוך מלמד.

הרב מלמד הגיע יחד עם הרב שלמה יוסף וייצן לקהילת 'שירת אהרון' בגבעת שמואל. ולאחר תפילת ערבית ודברי ברכה מפי רב הקהילה הרב יהודה יונגסטר, נמסרו שיעורים בזה אחר זה.

מימין: הרב זלמן מלמד, הרב יהודה יונגסטר והרב יוסף וייצן. (צילום: צחי וייס).

לכל העדכונים גם בוואטסאפ
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

(ע"י לחיצה על האייקון הירוק)

"יש המון תורה בגבעת שמואל", סיפר אריאל הר טוב, חבר בקהילת 'שירת אהרון' ומיוזמי 'ישיבה בגבעה' "יש הרבה אנשים שאוהבים ללמוד תורה. הרבה שיעורים שמתקיימים, גם במהלך השבוע, זוכים לקהל רב מאוד. תמיד טוב להגדיל תורה".

"אנחנו רוצים להגיע אל הקהל", ציין. "לא רק מי שרוצה להחכים צריך לנסוע עד בית המדרש, אז פה בית המדרש גם מגיע אל הקהל … זה קורה בישיבות גם בדרך הווירטואלית, שהיום רואים המון פעילות ברשת. אין כמעט ישיבה שלא נמצאת עם ערוץ יוטיוב וכדומה".

"רצינו לעשות משהו קצת גדול", הוסיף. "קהילת 'שירת אהרון' היא קהילה מאוד מאוד מעורבת ויוזמת. רצינו לעשות מהלך בו כולם מרוויחים. הרבה פעמים ההכרות טובה לכל הצדדים; טובה לישיבה לדעת שיש קהל שמאזין, ולקהל פה בגבעת שמואל להיחשף למגוון ישיבות ורבנים, ולזכות ללמוד מתורתם. על גבי זה חשבנו שכשישיבה מגיעה היא גם תדבר לבוגרים שלה. ככה הם שותפים לתהליך. אנחנו גם מאפשרים להם לאחר סיום הערב לעשות מפגש שמיניסטים אינטימי יותר".

"הציבור בגבעת שמואל הוא ציבור אוהב תורה ומצביע על כך ברגליים. צריך שהתורה של הציונות הדתית תהיה בגדלותה. שלא תהיה רק בפינה או רק באינטרנט. יש לזה חשיבות מאוד גדולה להאהיב תורה. אנחנו זוכים לחיות בדור שאנחנו יכולים לעשות דברים באמת לכבודה של תורה".

המפגשים לנשים וגברים כאחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *